Чеська весна для студентів іноземного відділення

25.03.2017

Подорожі навчають більше, ніж будь-що інше. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома.

(Анатоль Франс)

Кожен з нас не раз чув про те, що від життя треба брати по максимуму, використовувати всі можливі шанси долі або ж, якщо ти студент і навчаєшся у класному навчальному закладі «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди». Незважаючи на те, що наш рідний навчальний заклад не є столичним, можливості здійснити свою мрію - великі. Одна із них - академічний обмін між студентами. З радістю приймає наших студентів чудовий університет в одному з найгарніших міст Чехії, - Плзені. На два місяці ми маємо можливість поринути в атмосферу європейського життя та навчання, розуміючи, як це відчути нове життя, саме відчути, тому що ваші звичні будні змінюються на швидкий рух великого міста, нова система академічного навчання приємно вас дивує, а все ваше оточення набуває нового вигляду, далеко не такого, до якого ви звикли. Усе настільки відрізняється від попереднього студентського життя, що вам здається, що ви в іншому світі. Але при цьому вас захоплює привітність чехів. Ми, група студентів з Переяслава, 8 дівчат, жодного разу ще не зіштовхнулись із грубістю чи байдужістю. Кожен якомога більше хоче приділити нам уваги та допомогти, адаптувати нас до соціуму навчального закладу. Ми, студенти з іншої країни, маємо можливість вибрати такий графік навчання, щоб встигати подорожувати країною та Єврозоюзом. Протягом місяця, проведеного в Чеській Республіці, ми встигли відвідати Карлові Вари, звичайно, Прагу, майстерню свічок, де була надана можливість створити власний зразок, та чудово пізнати це красиве старе місто Європи - Плзень.

Квітень ми вирішили провести в подорожах до інших країн, адже тут це так реально та легко: просто купуєш квиток і через деякий час ти вже в іншій країні. Звісно, для подорожей потрібно знати іноземну мову, тому для нас, студентів філологічного факультету іноземного відділення, це чудова можливість тренувати власну мовленнєву практику і ще одна нагода подякувати нашому рідному університету за здійснення мрій.

Ярослава Дудка