Філологи відвідали театр

19.10.2019

17 жовтня 2019 року відбулася довгоочікувана поїздка до Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки на виставу «Пасажир без багажу» за твором Жана Ануя (постановник - М. Резніков). У поїздці взяли участь: декан філологічного факультету, к.філол.н., доц. кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання Оксана Михайлівна Свириденко, представники кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання - к.пед.н., доц. Наталія Юріївна Сердюк, к.філол.н., доц. Олеся Богданівна Скляренко, к.пед.н., ст.викл. Ірина Віталіївна Хрін, ст.викл. Наталія Миколаївна Марченко, а також к.пед.н., доц. кафедри української лінгвістики та методики навчання Тетяна Миколаївна Левченко та студенти факультету.

У 1937 році п'єса «Пасажир без багажу» була представлена на паризькій сцені і принесла згодом всесвітньо відомому драматургу Жану Аную його перший успіх.

Цікавим є те, що історія п'єси заснована на реальних подіях з життя солдата на ім'я Антельм Манжін, - під час Першої світової війни, внаслідок важкого поранення, він втратив пам'ять і перестав сприймати реалії свого минулого.

Гастон, головний герой п'єси «Пасажир без багажу», пережив подібний досвід. Обставини склалися так, що він потрапив у чудовий будинок, де все говорить про те, що саме тут він знайде своїх рідних, свою сім'ю... Але знайомство з мешканцями цього будинку, з сім'єю, впізнавання подробиць минулого життя, спогади про шалену юнацьку закоханість виявились таким важким вантажем, що втрата пам'яті для нього стала вже мало не благом.

Втім, сюжет настільки цікавий і непередбачуваний, що тримав нас в постійній напрузі. Ми прожили разом з героями трепетну історію кохання, а ще, відповіли на багато морально-етичних питань, що викликав цей спектакль.

Нам, студентам, дуже сподобався спектакль, і поїздка в цілому.

Дякуємо заступнику декана філологічного факультету з виховної роботи Н.Ю. Сердюк та Л. Михняк за організацію та прекрасно проведений час! Очікуємо нових незабутніх емоцій!

Борисова Поліна,

Студентка 2 курсу, Групи У-21