Міжнародна співпраця

20.06.2017

Бережіть в собі людину

А. П. Чехов

Відомо, що традиції варто шанувати та дотримуватися їх, отож і ми собі в цьому не зраджуємо.

Уже не перший рік триває співпраця між Переяслав-Хмельницьким ДПУ імені Григорія Сковороди та Університетом Магдебург-Стендаль, що у Німеччині. Тому з 11 по 18 червня німецькі студенти мали змогу відвідати наш університет, поспілкуватися з українськими учасниками проекту та прийняти участь у роботі декількох соціальних організацій.

Цього року темою проекту є волонтерство та соціальна робота, адже спеціальністю німецьких студентів є саме робота з людьми. Нам особливо було цікаво послухати, що їх спонукало обрати таку жертовну професію.

Упродовж тижня ми разом з гостями садили квіти, фарбували паркан у дідуся, мали чудову розмову зі священником та психологом. Вразило те, із яким захопленням та бажанням німецькі студенти фарбували паркан, адже більшість тримали пензля в руках уперше. Добру справу зроблено і отримано новий досвід.

Звісно, після трудових буднів у нас був час і на відпочинок, який ми провели, катаючись на яхті нашим мальовничим Дніпром та поїхавши до Києва. Столиця вразила німців контрастами та Майданом, місцем де почалося наше сьогодення. Варто згадати, що один з німецьких студентів разом з істориками нашого університету змонтували міні-фільм про події 2013 року, у який включили інтерв'ю з учасниками та очевидцями.

Уже цієї осені 10 українських студентів знову поїдуть до німецького Магдебурга аби дослідити явище волонтерства на теренах Німеччини та ще раз переконатися в тому, що добрі справи визначають людину.

Марія Лой, Поліна Фараон,

студенти філологічного факультету іноземного відділення.