Олімпіада з французької мови - 2018

24.04.2018

З 18 по 20 квітня 2018 року на базі факультету іноземної філології Запорізького національного університету було проведено II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Французька мова і література» (для студентів, які обрали для отримання вищої освіти цю спеціальність) й II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Французька мова» (для студентів «немовних» факультетів). У складі журі кафедру іноземної філології, перекладу та методики навчання представляла доц. Швець Тетяна Андріївна.

Свої знання французької мови демонстрували 27 студентів, які вивчають спеціальність «Французька мова і література» та 26 осіб, які вивчають дисципліну «Французька мова». Географія учасників олімпіади була різноманітна: до ЗНУ завітали студенти та їхні наукові керівники із Києва, Одеси, Сум, Ірпеня, Кривого Рога, Рівного, Чернівців, Дніпра, Ужгорода, Харкова, Ізмаїла, Бахмута тощо.

Олімпіадні завдання для тих, в кого французька мова профільна, складалися із чотирьох етапів: найперше, вони мали скласти тест для перевірки рівня лексико-граматичних та лінгвокультурних знань. Адже членів журі цікавив не лише їхній рівень знань із французької мови, але й те, наскільки учасники змагання обізнані з літературою та культурою цієї країни, на якому рівні володіють фразеологією, вмінням добирати синоніми, як розуміють французькомовні тропи тощо. Крім того, на студентів чекали аудіювання, написання творчої роботи та завдання з усного ситуативного мовлення.

Попри насичену конкурсну програму, на гостей міста також чекала культурно-розважальна програма, під час якої вони краще змогли познайомитися зі студмістечком та визначними місцями Запоріжжя.