У Міносвіти розповіли про надлишок вчителів в Україні

20.11.2019

Голова міністерства освіти Анна Новосад заявила, що в Україні більше вчителів, ніж потрібно.

«У нас дійсно є проблема, що кількість вчителів більше, ніж потрібно для того контингенту учнів, який є зараз. Безумовно, це річ дуже непопулярна, але тим вчителям, які працюють в школах в селі і учнів, яких возитимуть в опорні школи, їм потрібно буде додатково підвищувати кваліфікацію і перекваліфікуватися», - сказала Новосад в ефірі телеканалу «1+1».

Вона також розповіла про впровадження опорних шкіл.

«В Україні є дуже багато маленьких шкіл, особливо в сільській місцевості, які, як правило, надають не високу якість освіти, і якщо ми будемо зберігати таку ситуацію, то ми і далі будемо обмежувати наших дітей в їхньому праві на якісну освіту. Власне ми хочемо допомогти регіонам через інструмент створення опорних шкіл - це школи, які є якісними, до яких є підвезення, дати їм можливість цю якість освіти у сільській місцевості підвищити. Тому ми спрямуємо кошти для облаштування опорних шкіл, подекуди це буде будівництво або з нуля, або завершення, тих об'єктів, які вже є на стадії будівництва, але також паралельно будемо підтримувати не лише великі школи», - зазначила міністр.

Нагадаємо, Ганна Новосад була призначена Верховною Радою на пост міністра освіти та науки на першому засіданні. Очільниця МОН була обрана від партії «Слуга народу» та раніше вже працювала у міністерстві.

Зазначимо, станом на 1 січня 2019 року в Україні близько 700 шкіл залишаються взагалі не підключеними до інтернету.

Раніше Ганна Новосад повідомляла, що для запланованого з 2020 року підвищення зарплат педагогам потрібно 45 млрд грн. Але в складеному Кабміном проект бюджету ці гроші не передбачені.

Нагадаємо, Кабмін схвалив щорічне підвищення зарплат педагогам та науковцям із 2020 по 2023. Це підвищення планував ще прем'єр Гройсман, обіцяючи, що завдяки йому зарплати виростуть на 20-70% з січня 2020 року. Також Гройсман повідомив, що з січня 2017 року зарплата українських вчителів зросла на 75%.

Також Міністр освіти України Ганна Новосад розповіла про впровадження опорних шкіл у сільській місцевості.

Автор: UA.NEWS