Відгук про перебування у Німеччині

22.12.2017

Свій відгук хотілося б почати з подяки філологічному факультету за таку чудову можливість, яка була мені надана восени 2017 року. Саме ця можливість відкрила для мене нові горизонти, нове світобачення. Мета поїздки полягала в тому, щоб за час перебування у Німеччині я ознайомилась з культурою та традиціями країни. Однак головним завданням був проект. Тема проекту видалась напрочуд цікавою та корисною, а саме «Волонтерський рух в Німеччині та Україні. Спільне та відмінне в мотивації». Працюючи над проектом, я все більше і більше заглиблювалась та вивчала тему, спілкувалась з багатьма студентами, волонтерами, викладачами. Цікаво було почути думку кожної людини, адже для кожного поняття «волонтерство» має різне значення. Я також мала змогу поспілкуватися та взяти інтерв'ю у волонтерів, які працюють у різних організаціях міста Магдебург. Це все дало мені чітку картину того, які саме риси має волонтерство в Німеччині, що мотивує людей до нього, адже, як ми знаємо, волонтерство - це добровільна, безкорисна суспільна діяльність, яка направлена на надання допомоги людям, які її потребують. Тому, в першу чергу, цей проект дав змогу порівняти волонтерських рух в Німеччині та в Україні.

Також за 3 місяці перебування тут, окрім проекту, я брала участь в міжнаціональних програмах та подіях університету. Особливо запам'яталися екскурсії в такі міста як Вольфсбург, Галле, Лейпциг, де я відвідала різні визначні місця. Окрім того, за весь період перебування я також відвідувала курси німецької мови, спілкувалась з носіями цієї мови - це все покращило мій рівень володіння мовою. Приємно було помічати за собою, як з кожним днем, знаходячись в іншомовному середовищі, мій рівень німецької та англійської мов покращувався. Так як це була перша така довготривала поїздка за кордон, я намагалась відвідати якомога більше країн, окрім Німеччини. Я скористалась таким шансом і відвідала Париж та Амстердам. Неможливо передати ті відчуття та емоції які я отримала від відвідування.

Тому я дуже щаслива що мала змогу брати участь у цій програмі, яку надав мені мій факультет. Це великий багаж знань, це досвід, який я з радістю використовуватиму в моїх наступних починаннях та в майбутньому.

Юшкевич Дарина

студентка магістратури (німецька мова)

Екскурсія в Галле та студенти звідусіль

Заняття

Магдебург

Париж

Біля Ейфелевої вежі

Світлове шоу в Берліні