WYŻSZА SZKOŁА LINGWISTYCZNА

23.02.2020

28 жовтня 2019 року представники ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» в особі першого проректора університету, кандидата педагогічних наук, доцента Валерія Хомича та декана філологічного факультету кандидата філологічних наук, доцента Оксани Свириденко підписали угоду про подвійний диплом з першим проректором Вищої Лінгвістичної Школи (Ченстохова, Польща) Томашем Куком.

Відповідно до підписаної угоди студентка ІІ курсу філологічного факультету Бобровник Маргарита та магістрантка Білан Яна з 27.01.2020 по 07.02.2020 відвідали Вищу лінгвістичну школу в Ченстохові, республіка Польща для проходження першої сесії.

Своїми враженнями ділиться Бобровник Маргарита: Під час проходження сесії, студенти отримують розклад і відвідують лекції з різних навчальних дисциплін. Після пар, які викладають носії англійської мови, проводяться заняття польської. Навчання цікаве і водночас корисне, заняття починаються о 9:30 і закінчуються о 14:30, між парами кожен студент отримує підобідок і має можливість відпочити, для цього в коридорах облаштовані спеціальні зони.

По дорозі до університету можна насолодитись спокійною атмосферою міста і помилуватись його архітектурою. Саме місто Ченстохов славиться тим, що тут Ладіслав Ополе - представник верхнесилезької князівської династії Пріастов - заснував монастир Паулінів, що носить з моменту заснування в 1382 році назву Ясна Гура. Початку всесвітню славу монастиря поклала подарована Ладіславом в 1384 році ікона Чорної Мадонни - так прозвали парафіяни ікону Діви Марії, по пам'яті написану святим Лукою.

Це місце добре видно з гуртожитку для студентів ВСЛ, так, як багатоповерхівок Ченстохов майже не має, відкривається пейзаж на все місто.

Під кінець сесії, прослухавши курс лекцій група українських студентів має можливість поспілкуватись і попрактикуватись з носіями польської мови, і це вражає. Всі студенти ВСЛ привітні і готові допомогти, тому проблем і бар'єрів з іншою мовою не виникає. Більшість розмовляє англійською, що деколи дуже допомагає.

Білан Яна та Бобровник Маргарита

На вихідних студенти можуть не витрачати час марно, перебуваючи постійно в гуртожитку. Отримавши студентський квиток, ви отримуєте можливість побачити інші міста за меншу ціну, виїхати наприклад в сусіднє місто чи навіть сусідню країну.

Провівши час в WCL я здобула неймовірно цінний досвід і користь, як майбутній філолог і викладач англійської мови. Особливо для тих хто вивчає мови і прагне отримати нові враження і знання це місце надихає і надає сил на подальше навчання. Пробуджує бажання подорожувати і відкривати нові горизонти.

Я неймовірно вдячна нашому університету за можливість пройти програму подвійного диплому і з упевненістю можу порадити її студентам ПХДПУ.