Зустріч з Сергієм Сингаївським

05.04.2018

4 квітня 2018 р. студенти і викладачі філологічного факультету зустрілися із колегою, письменником і перекладачем Сергієм Сингаївським, який презентував свою книгу про безсмертя та красу людини - роман «Дорога на Асмару».

Цей, вже солідного життєвого досвіду, чоловік є відомим українським перекладачем, зокрема художньої прози (завдяки йому світ прочитав англійською відомих «Вершників» Ю. Яновського та «Посла Урус-Шайтана» В. Малика).

Роман «Дорога на Асмару» побачив світ лише в 2016 р., але вже давно полюбився військовим, що проходять реабілітацію в Циблівському військовому госпіталі, і часто запрошують пана Сергія до себе на гостину.

На сторінках роману «Дорога на Асмару» читач познайомиться з історією кохання у далекій Ефіопії серед голоду та війни. Війни, про яку, не зважаючи на пряму участь в ній СРСР, майже ніхто не знав і не чув. Тож історія кохання розгортається на тлі жахливої гуманітарної катастрофи - ефіопського голоду 1984-1986 років. В епіцентрі боротьби з лихом, що його радянська пропаганда подає як стихійне, опиняється молодий українець-перекладач. Після першого шоку від картин людських страждань і насильства, перших випробувань екзотикою, спокус та розчарувань, він усвідомлює, що став частиною складної й цинічної гри, що його країна підтримує братовбивчу війну і накачує зброєю кривавий режим.

Гість виявився надзвичайно цікавим розповідачем, який радо відповідав на запитання аудиторії та намагався задавати їй питання сам.

Напевно, найприємніше про роман і постать Сергія Сингаївського сказала в ході зустрічі наша землячка, громадська активістка та письменниця Римма Іванівна Товкайло: «Ця книга - духовний фундамент, і я дякую автору за те, що він передає свої знання молоді. Роман «Дорога на Асмару» - диво, бо кожна хороша книга завжди дивує. Вона є скарбом, і допомагає багато в чому розібратися. Я пишаюсь і радію, що в українській літературі є такий роман, а така книга стоїть на полицях на рівні знаних світових творів. Це книга про безсмертя, про красу людини, про любов. Вона є утвердженням людськості».

Приємно, що на зустріч, яка тривала близько двох годин, знайшов час завітати і ректор нашого університету, доктор історичних наук, академік Віктор Петрович Коцур, який зі щирим зацікавленням слухав розповідь автора «від А до Я», а наприкінці зустрічі подякував йому за надзвичайно гарну та влучну доповідь і подарував на згадку пам'ятні сувеніри університету.

Сподіваємось, що і надалі у наших студентів буде нагода зустрічатися з такими світлими та цікавими людьми як Сергій Сингаївський.