Міжнародна співпраця

У студентів спеціальностей 014.02 Середня освіта (Мова і література (англійська)) та 035.041 Філологія. Германські мови і літератури (переклад включно), перша - англійська (німецька) є можливість щомісяця спілкуватися з носіями англійської мови - представниками студентської організації «ССХ Ukraine».

«ССХ» охоплює 23 університети України, де 60 студентів-лідерів очолюють місцеві осередки; команди студентських місіонерів з США, Великобританії, Норвегії, проводячи спільні заходи в українських вищих навчальних закладах. У співпраці з іншими студентськими громадами, викладачами та адміністраціями вишів «ССХ» організовує конференції, симпозіуми, семінари, зустрічі, конкурси, фестивалі, літературні та музичні вечори, виставки, лекторії, спортивні олімпіади, табори, інші заходи, взяти участь у яких можуть і наші студенти.

Розпочинаючи з 2014 року, кафедра іноземної філології, перекладу та методики навчання в рамках програми з академічного обміну студентами та викладачами співпрацює із Західночеським університетом м. Плзень (Чеська Республіка). За цей час 72 студенти філологічного факультету іноземного відділення змогли поглибити практичні знання англійської мови в Західночеському університеті, а також загалом познайомитися з системою освіти за кордоном. Студенти мають змогу перебувати у чеському університеті двічі на рік протягом одного-трьох місяців, отримавши по закінченні навчання відповідний сертифікат.

За словами студентів, вони встигають не лише пари відвідувати, але і подорожувати Європою.

У рамках цього проекту найактивніші студенти мають можливість залишитися працювати у Західночеському університеті на декілька місяців.

За час співпраці наш навчальний заклад також приймав на навчання студентів Чехії. Ліндербергова Яна та Калита Маша протягом трьох місяців навчались у стінах Переяслав-Хмельницького університету.

З 2014 року студенти кафедри також беруть активну участь у програмі академічного обміну DAAD. В рамках цього проекту студенти мають можливість вивчати німецьку мову та знайомитись з культурою країни безпосередньо в Німеччині. Щороку групи з 10 студентів та 2-3 викладачів їдуть до Магдебургу на 8 днів, де разом зі студентами та викладачами університету Магдебург Стендаль беруть активну участь в різноманітних обговореннях та зустрічах. Студенти мають змогу спілкуватися німецькою та англійською мовами з носіями мови. Відповідно і групи студентів з Німеччини відвідують Переяслав-Хмельницький, щоб познайомитись з нашою культурою. Щороку найкращі 3 студенти отримують шанс навчатися 3 місяці в університеті Магдебург Стендаль, отримуючи стипендію.

Можливість пройти наукову практику отримують і магістранти. В 2017 році Поліна Фараон та Дарина Юшкевич займалися написанням магістерських робіт в бібліотеках університетів Магдебург Стендаль та Отто фон Геріке. Також вони вивчали німецьку мову разом зі студентами-перекладачами. Саме ця можливість відкриває нові горизонти, нове світобачення. Мета поїздки полягала в тому, щоб за час перебування у Німеччині ознайомитись з культурою та традиціями країни. Однак головним завданням був проект «Волонтерський рух в Німеччині та Україні. Спільне та відмінне в мотивації». Окрім того, за весь період перебування відвідувалися курси німецької мови, велося спілкування з носіями цієї мови, що покращило рівень володіння мовою.

Також за 3 місяці перебування тут, окрім проекту, магістрантки брали участь у міжнаціональних програмах та подіях університету. Особливо запам'яталися екскурсії в такі міста як Вольфсбург, Галле, Лейпциг, де вони відвідали різні визначні місця. Скориставшись можливістю, була здійснена поїздка до Парижу та Амстердаму.

Доцент кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання О.Б. Скляренко є постійним учасником міжнародної співпраці. Зокрема, вона брала участь у програмах обміну наданих DAAD - Німецькою Академічною Службою Обмінів з Вищою Школою Магдубург-Штендаль (2014, 2015, 2016, 2017, 2018 роки). У 2016 році була учасником україно-чеського семінару «ScholarshipOpportunities», що проводився на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет». У 2017 році була менеджером україно-датського проекту «Human Rights, democracy, diversity and internalization of Ukrainian society», що проводився на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет». У 2018 році у рамках програми DAAD та проекту «Medien und Demokratie», а також згідно договору про міжнародну співпрацю та мобільність, доц. Скляренко О.Б. пройшла стажування у ВНЗ «Вища Школа Магдебург-Стендаль (Hochschule Magdeburg-Stendal)».

Старший викладач Н.М. Марченко в рамках проекту за програмою академічного обміну DAAD з 14.11.2017 по 14.12.2017 проходила наукове стажування в Німеччині, де мала можливість ознайомитися з науковою літературою в сфері навчання та вивчення німецької мови, перейняти досвід викладання німецької мови як іноземної для впровадження нових ідей в навчальний процес на факультеті.