Селіванова Олена Олександрівна

Доктор філологічних наук, професор кафедри іноземної філології і методики навчання.

У 1988 році захистила кандидатську дисертацію, у 1997 році - докторську дисертацію.Автор понад 100 наукових праць,в тому числі ряду монографій та навчальних посібників, таких як: «Складне слово: мовні моделі світу (основи зіставної композитології російської та української мов)», «Актуальні напрями сучасної лінгвістики (аналітичний огляд)», «Когнитивная ономасіологія», «Основы лингвистической теории текста и коммуникации», «Нариси з української фразеології», «Лінгвістична енциклопедія», «Сучасна лінгвістика: напрями та проблеми».

Селіванова О.О. бере активну участь в організації і проведенні багатьох Міжнародних і Всеукраїнських науково-практичних конференцій, присвячених вивченню проблем зіставної семантики, взаємодії української і російської мов на території України, а також актуальним проблемам їх дослідження.

За досягнення в педагогічній і науковій діяльності в 1996 році отримала звання «Відмінник освіти України», а в 2004 році - почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України, нагрудним знаком «За наукові досягнення» нагороджена Грамотою Кабінету Міністрів України.

Сфери наукових інтересів: проблеми загального мовознавства, зокрема проблемами когнітивної ономасіології, лінгвістичної теорії організації художнього тексту та дискурсу в сучасній російській та українській мовах.

Основні наукові праці - GoogleScholar.